Co je to operativní leasing?

Jde o pronájem vozu na určitou dobu včetně zajištění předem stanoveného rozsahu služeb. Cílem operativního leasingu není odkup automobilu, jako je tomu například u klasického finančního leasingu. Po skončení leasingové smlouvy sice máte možnost automobil odkoupit za předem stanovenou cenu, obvykle však dochází spíše k výměně ojetého automobilu za zcela nový a k uzavření nové smlouvy o operativním leasingu.

Výše měsíční splátky je u operativního leasingu stanovena fixně a je o něco vyšší než u standardního finančního leasingu. Splátka však zahrnuje i servis vozu, povinné ručení, havarijní pojištění a silniční daň. V případě leasingu s rozšířenými službami navíc stanovené částka zahrnuje i náhradní vozidlo, asistenční a další služby v případě vašich komplikací na cestách.

5 výhod operativního leasingu Go

  • Vůz si pořizujete s nulovou akontací, bez nutných počátečních investic.
  • Automobil je po celou dobu majetkem leasingové společnosti, která zajišťuje veškerý jeho servis a nese riziko zůstatkové hodnoty vozu.
  • Splátka operativního leasingu je nákladem a je tedy plně daňově odečitatelná.
  • Po předem stanovené době máte možnost automobil vyměnit za nový, aniž byste museli řešit jeho prodej (zákon stanovuje, že k výměně vozu může dojít po 12 až 60 měsících).
  • S operativním leasingem se snižují vaše administrativní a provozní náklady a díky fixním měsíčním splátkám se zlepšuje vaše cash-flow.

Operativní leasing je výhodný především pro společnosti s většími vozovými parky, kde dochází k časté obměně aut a je neustále potřeba udržovat všechny vozy ve výborném stavu. Naše společnost za vás zajistí vše potřebné.

Copyright © 2024 Lease & Go s.r.o.

Design & development systemx.cz by smartx.cz

Image
+420739181828V Korytech 1532/67, 108 00, Praha 10